Kdo je kdo?

24. února 2018 v 17:06 |  O blogu
Biatlonový svět umí být komplikovaný, tak proč si orientaci v něm trochu neusnadnit. Zde jsou uvedeni pouze biatlonisté, kteří budou ve zveřejňovaných povídkách pravidelně vystupovat. První část textu je obecnou charakteristikou; druhá část mou osobní "analýzou" a mým pohledem na ně - respektive na to, v jakých rolích a situacích budou v mých povídkách.
Jsou seřazeni podle týmu, jež zastupují.Ole Einar Bjorndalen (Král biatlonu) - Norsko

Legenda, nejlepší biatlonista všech dob. Už mu to tak dobře nejezdí, přece jen je starší, ale všichni jej neustále milují a obdivují. Patrně brzy ukončí kariéru (ačkoliv u něj nikdy nevíte).

Starší, chápavý, rádcovský. Má za manželku neméně výbornou biatlonistku Darju Domračevovou; tvoří spolu "couple goals" a všichni je mají rádi. I proto ho s nikým vyloženě neshipuju - nanejvýš se Svendsenem, jeho "korunním princem".
Emil Hegle Svendsen (SuperSvendsen) - Norsko

Býval označován za korunního prince a Bjorndalenova nástupce, ale nikdy to nedotáhl na krále. Čas od času má dobrý závod, ale jinak už to není, co bývalo, jeho éra pomalu končí.

Ambiciózní, možná až moc. Se špetkou arogance a egoismu. Jeho vysoké sebevědomí kolísá při jakémkoliv zádrhelu. Trochu drama queen. Musí mít navrch a musí být lepší. Dokáže se chovat dost špatně, ale SuperSvendsenovi se snadno odpouští.

Johannes Thingnes Boe (Joha, Josja, mladší Boe, v Rusku "Zrzek") - Norsko

Superrychlý běžec, ne vždy přesný střelec. Buď má medaili, nebo závod totálně pokazí. Momentálně prožívá nejlepší sezónu, (téměř) konkuruje Fourcadeovi.

Neřízená střela. Mladší z bratrů Boeových, zvyklý strhávat na sebe pozornost. Image pařmena. Zrzavý, pihovatý, na trati soustředěný a mimo ni sršící vtipem a elánem. Miláček diváků. On, Tarjei a Emil tvoří nejvíc "party hard" kombinaci v biatlonu. Při větším množství alkoholu se může stát cokoliv.
Tarjei Boe (Tarja, starší Boe) - Norsko

Skvělý, sympatický, pozitivní. Nejlepší sezony asi má už za sebou, prodělal vážná onemocnění, je náchylný ke zdravotním komplikacím, ale pořád mu to jde.

Norské sluníčko. Často, hodně a hlasitě se směje. Nade všechno miluje svoji rodinu, hlavně mladšího bratra Johannese, se kterým se neustále popichují a škádlí. Nikdy nepřestal milovat Svendsena. Nedokáže se zbavit image věčně veselého kluka, a tak když trpí, směje se o to víc. Ve skutečnosti ale nenapravitelný romantik se zlatým srdcem.Martin Fourcade - Francie

Momentálně nejlepší biatlonista. Neustále vyhrává. Je extrémně rychlý a většinou střílí velmi přesně (ale i jemu to občas nevyjde).

S nikým jej neshipuji, ale bez něj se zkrátka biatlonový svět neobejde, takže se bude v povídkách objevovat jako diskutovaná a přítomná postava bez shipu. (i když kdo ví)

Anton Babikov (Antoša, Antoška, Anton mladší, malý Anton, Babantoša, "Anton Bibikov") - Rusko

Jednu dobu to vypadalo na zářnou naději mladého ruského biatlonu. Jeho výkony jsou extrémně nevyvážené. Umí vyhrát, umí skončit v páté desítce. Patrně se špatně srovnává se stresujícími situacemi.

Tvrdí o sobě sice, že není emocionální, ale opak je pravdou. Jenom své negativní emoce umně skrývá. Miluje ruskou literární klasiku a má sklon k všepohlcující ruské chandře. Zřejmě psychický a psychologický masochista.Anton Šipulin (velký Anton, Antocha) - Rusko

Nejlepší ruský biatlonista. Momentálně se mu ale nedaří tolik, jako v minulých letech. V době ruských dopingových skandálů je on tím, komu vesměs všichni zahraniční sportovci a fanoušci věří, že je čistý. Silný smysl pro rodinu, vlast i spravedlnost. Dokonalý vzor pro mládež. Má charitativní organizaci.

"Pan spravedlivý" v biatlonu. Opravdu miluje svojí skutečnou i biatlonovou rodinu, takový "ochránce slabších". Rozvážný, rozumný, zodpovědný, nenechává se strhnout emocemi.

Maxim Cvetkov (Max, цветочек/cvetoček což odkazuje k jeho příjmení: cvetok = květina) - Rusko

Ostrostřelec ruského týmu. Když už udělá chybu i on, je všechno ztraceno. Pustil se do blogování a následně i vlogování o životě ruského týmu na jednotlivých etapách.

Nejkrásnější ledové oči v biatlonu. Hrdý vlastenec a patriot, který chce vést "správný" život. Nevyzpytatelný, očividně zcela klidný a vyrovnaný, ale kdo ví, co se za tím skrývá.


Alexandr Loginov (Saša, Saňa) - Rusko

Zázračný mladík, kterému na zázračnosti přidal doping - EPO. Dva roky kvůli tomu nestartoval ve světovém poháru. V roce 2017 se vrátil a obrátil tak proti sobě (a ostatním Rusům) spoustu jiných sportovců, kteří jej nechtějí přijmout zpět. Nyní se mu daří - ale je jasné, že mezi světovou špičku nezapadne.

"Feťák" a trestanec. Má punc vyvrhele a odpadlíka; spousta ostatních biatlonistů se na něj dívá spatra a on si to velmi dobře uvědomuje. Ví, že není v závodech vítán, a ne vždy to dobře nese.
Benedikt Doll (Benni) - Německo

Velmi rychlý německý reprezentant, který většinou stabilně doplňuje německou štafetu. Překvapivý mistr světa ve sprintu z Hochfilzenu 2017. Vášnivý kuchař, web-designer, fotograf a kameraman. Označován za nejvtipnějšího člena německého týmu.

Takový ten hodný kluk do nepohody odvedle - z jižního Německa. Pořád vypadá na osmnáct let. Aktivní, se spoustou zájmů a věčně pozitivní náladou. Záruka dobré zábavy, smíchu, pohody.

Simon Schempp (Schemppion) - Německo

Ten Němec, o kterém si všichni, myslí, že je z Němců nejlepší, ale ono to už tak úplně neplatí. Střídavé úspěchy a neúspěchy, občasné zdravotní komplikace, úzkostlivé hlídání si soukromí.

Potřebuje cítit podporu. I za svým okouzlujícím úsměvem, který fanynky tak milují, si občas připadá neskutečně sám, a neúspěchy si velmi vyčítá.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 Remy Remy | Web | 13. března 2018 v 19:38 | Reagovat

O můj bože...Simon Schempp. Nejlepší ze všech <3. Doufám, že povídek na něj bude hooodně :D

2 Biathlon Slash Biathlon Slash | 13. března 2018 v 19:56 | Reagovat

[1]: Inu, snad ano ;) Pokud ho máš ráda a máš k němu nějaké nápady, klidně je napiš, vždycky je poučné se setkat s dalšími shipery :D

3 Remy Remy | 13. března 2018 v 20:28 | Reagovat

[2]:Ráda je slabě řečeno :3

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama